Zalety treningów na bieżni

22 kwietnia, 2021 by Bieżnie No Comments

Niezależność od pogody

Czy bieżnie (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Bieznie-1023.html) są pomocne w treningu codziennym? Jak najbardziej tak. Trening na bieżni ma masę zalet. Jedną z nich jest niezależność od aktualnej pogody.

Jeśli tylko mamy fitness klub po drodze z pracy czy też blisko swojego miejsca zamieszkania, to możemy wykonać trening zaplanowany niezależnie od samej pogody. Nie będzie nas interesował deszcz czy też obfite opady śniegu. Możemy spokojnie wykonać zaplanowany trening. Czy to trening szybkościowy czy też tempowy. Nie musimy się obawiać, że skręcimy kostkę czy też stłuczemy tyłek. W dodatku wszystko to, czego potrzebujemy to bidy, spodenki, skarpetki oraz koszulka. O kolejne warstwy nie musimy się martwić.

Mniejsze obciążenie stawów i większe bezpieczeństwo

Mniejsze obciążenia stawów z treningów na bieżni wynikają z tego, że sam pas bieżni się ugina lekko pod nami i amortyzuje część obciążeń, które na siebie biorą biodra oraz kolana. Możemy dzięki temu przebiec około dziesięciu kilometrów znacznie mniejszym kosztem dla swojego zdrowia, przy okazji wzmacniając mięśnie na tyle, że będą one w stanie utrzymać nasze stawy w naprawdę dobrej formie, gdy już wyjdziemy w teren.

Możemy zatem liczyć na dużo większe bezpieczeństwo. Nie chodzi tutaj tylko o to, że na bieżni mechanicznej znacznie trudniej jest się poślizgnąć niż na śliskim chodniku. Chodzi także o to, że niezależnie od tego, kiedy się wybierzemy do fitness klubu – zawsze mamy oświetloną drogę. Co prawda na siłowni mamy do czynienia ze sztucznym światłem, ale szczególnie dla kobiet nie będzie to miało żadnego znaczenia, kiedy to porównamy do biegania po jakimś przerażającym ciemnym parku.

Bieganie boso ma zarówno swoich zwolenników, jak i także przeciwników. Jednak dla wszystkich jest jasne, że taki rodzaj biegu znacznie wzmacnia nasze stopy. Problem tak naprawdę polega na tym, ile jest biegania bez butów oraz jak przejść okres tak zwanej transformacji. Tutaj właśnie bieżnie przychodzą z pomocą. Możemy sobie po bieżni spokojnie biegać boso i to bez ryzyka skręcenia kostki na jakiejś dziurze czy też zranienia się przy nadepnięciu na szkło czy też na kamień.

Gdy nie lubimy chodzić na siłownię, to możemy sobie także sprawić do swojego domu bieżnię. Nie jest to problem. Znajdziemy bieżnie w nieco mniejszych rozmiarach, które spokojnie zmieszczą się w naszym salonie czy też nawet w sypialni. Musimy przyznać, że własna bieżnia brzmi wręcz fantastycznie, prawda? Na pewno jest to kwestia do przemyślenia.